NASZE PROJEKTY
Adapciak to ośmiodniowy obóz dla pierwszorocznych studentów naszego uniwersytetu podczas którego zaplanowanych jest wiele atrakcji, a każdy dzień kończy się niezapomnianą imprezą tematyczną! W trakcie wyjazdu uczestnicy mają okazję lepiej się poznać i zintegrować oraz skorzystać z ostatnich wolnych dni przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.
Animalia to projekt charytatywny, którego głównym celem jest zebranie środków na ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt. Projekt podzielony jest na dwa eventy - jeden odbywający się we wrocławskim ZOO, gdzie odwiedzający mają okazję skorzystać z przygotowanych przez Team atrakcji oraz drugi, kierowany głównie do studentów wieczór pełen niespodzianek w beach barze. Dodatkowo podczas projektu współpracujemy z Fundacją DODO działającą przy wrocławskim ZOO. Zajmuje się ona ratowaniem zagrożonych gatunków zwierząt i to spośród jej podopiecznych co roku wybieramy zwierzątko, na które przeznaczymy środki zebrane w trakcie Animaliów.
Bal Uniwersytetu Ekonomicznego jest wspólną inicjatywą Władz Uczelni oraz Samorządu Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, mającą na celu budowanie pozytywnych relacji pomiędzy kadrą akademicką, studentami, absolwentami oraz przyjaciółmi Uczelni. Organizując Bal pragniemy wzmocnić poczucie tożsamości z Naszą Alma Mater. Swoją obecnością zaszczycają nas Władze Uczelni, ale i nie tylko każdy student naszej uczelni może wziąć udział w Balu po zapisaniu się w formularzu zapisowym. Podczas tego wyjątkowego wieczoru rozdawane są statuetki „Ekonomki” dla najbardziej zasłużonych pracowników administracyjnych oraz naukowo-dydaktycznych.
Kolokwia zamiast kartkówek, egzaminy na miejsce sprawdzianów, wykłady, ćwiczenia, moduły... Można się pogubić. Właśnie dlatego powstały Dni Adaptacyjne. Są to prelekcje i szkolenia, które małymi kroczkami wprowadzają pierwszorocznych studentów w nową codzienność. Nowi studenci poznają tam swoje prawa i obowiązki, ale także obowiązujące na Uczelni zasady. Czym jest kwadrans studencki, kim konkretnie jest Dziekan, jak wygląda zaliczenie oraz jakie są możliwości rozwoju na naszej uczelni. Jednak merytoryka to nie wszystko, dlatego po każdym z intensywnych dni pokazujemy pierwszorocznym, że na studiach równie ważne są relacje międzyludzkie podczas eventu na Zaprzegubiu czy UE Party.
Każdy chciałby przeżyć zakończenie studiów niczym z amerykańskich filmów. Właśnie po to wyszliśmy z inicjatywą GradUEtion. Jest to najświeższy projekt naszego samorządu, bo z zaledwie jedną edycją, a już podbija serca przyszłych absolwentów. Inspirując się amerykańskimi tradycjami, postanowiliśmy stworzyć niezapomniane wydarzenie, które połączy uroczystość wręczenia dyplomów z radosnym świętowaniem osiągnięć naszych absolwentów. By nadać wydarzeniu wyjątkowy klimat każdy student ubiera elegancką togę i biret, a najbardziej emocjonującym momentem uroczystości jest tradycyjny rzut czapeczkami, który symbolizuje zakończenie jednego etapu życia i rozpoczęcie nowego rozdziału.
Mosty Ekonomiczne to wymiana studentów z 5 zaprzyjaźnionych, najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Mosty sięgają 2005 roku, gdy z inicjatywy Samorządów Studentów SGH w Warszawie oraz UE we Wrocławiu powstał projekt mający na celu szeroko pojętą integrację środowisk akademickich. W ciągu czterodniowego wyjazdu odbywają się wykłady, warsztaty, spotkania oraz case studies prowadzone przez studentów, wykładowców, zaprzyjaźnione firmy i media, jak również specjalnie na ten cel zaproszonych gości. Uczestnicy mają okazję zobaczyć jak studiują i żyją studenci na innych uniwersytetach z pierwszej ręki.
Test Wiedzy Ekonomicznej to unikatowa inicjatywa współtworzona przez 5 samorządów studenckich największych uczelni ekonomicznych w Polsce, dzięki współpracy z Forum Uczelni Ekonomicznych. Wzorowany jest na Wielkim Teście organizowanym przez Telewizję Polską, a główną ideą projektu jest rozwój kompetencji studentów z dziedziny ekonomii i popularyzacja nauki w studenckim środowisku. Formuła testu dzieli się na II etapy:
-
I etap: około 100 studentów na każdej uczelni próbuje swoich sił przy rozwiązaniu pytań zamkniętych z dziedziny ekonomii.
-
II etap: wielki finał, w którym w 1 z miast zaprzyjaźnionych uczelni zmierzy się po 5 najlepszych uczestników z każdego miasta.
TED jest amerykańską organizacją medialną, która publikuje prelekcje online. Jej celem przewodnim jest propagowanie idei wartych upowszechnienia. Aby nasz świat zmieniał się na lepsze, trzeba popularyzować szczytne idee - taka jest geneza powstania TEDx, który stał się niezależnym od TED, wydarzeniem organizowanym lokalnie na całym świecie. Zamysłem jego utworzenia było umożliwienie prezentowania idei wartych upowszechnienia przez ludzi żyjących z pasją. Prelegenci znajdujący się na scenie próbują za pomocą kilkuminutowych opowieści zasiać ziarno inspiracji wśród słuchaczy.
Transekonomik to program semestralnej wymiany studenckiej między pięcioma najlepszymi uczelniami ekonomicznymi. Umożliwia on uczelniom wysłanie po 2 studentów do każdej z pozostałych czterech uczelni ekonomicznych. Dzięki temu studenci mogą przez semestr doświadczyć specyfiki studiów na uczelni partnerskiej. Mają oni możliwość edukacji u innej kadry naukowej niż na uczelni macierzystej, co sprzyja dyfuzji wiedzy. Wyjeżdżając do danego miasta w ramach programu Transekonomik, uczelnia przyjmująca studenta gwarantuje na czas trwania wymiany akademik. Student ma również możliwość udziału w spotkaniach integracyjnych organizowanych przez samorządy studenckie oraz stażach oferowanych przez partnerów projektu.